Jedziemy na Sycylię
Serwis dla niewybrednych maniaków podróży :)
Sycylia od kuchni
Menu
Szukaj w serwisie
Sycylia na facebooku...
Sycylia aktywnie
Szkoły językowe
Reklama
Palermo na talerzu Tony Savoca i Natalia Rosiak
Palermo na talerzu. Przepisy kuchni sycylijskiej by Tony Savoca to bardzo ciekawy i pięknie wydany ebook Natalii Rosiak, prowadzącej bloga Italia by Natalia. Z opisu ebooka:
"Palermo na talerzu. Przepisy kuchni sycylijskiej by Tony Savoca” to eBook liczący łącznie 191 stron, zawierający zbiór 40 przepisów kulinarnych. Przepisy te były przekazywane w rodzinie zawodowego kucharza z Palermo – Antonio „Tony’ego” Savoca – z pokolenia na pokolenie od prawie stu lat. Nigdy wcześniej nie spisane i nie publikowane. Część z nich jest wykorzystywana w lokalu gastronomicznym rodziny Savoca, mieszczącym się w południowo – wschodnim Palermo."
(Aby dowiedzieć się więcej a także aby kupić ebook, wystarczy kliknąć w zdjęcie z lewej :) )
- Odsłony: 67
Caponata siciliana
Caponata to moja ulubiona sycylijska potrawa. Pierwszy raz jadłam ją na Vulcano, potem okazało się, że w Polsce można ją przygotować bez problemu. Na Sycylii jest to przystawka, my jadamy ją jako pełnoprawne danie.
Pokroić 1 kg bakłażana na kawałki (nie obierać ze skórki). Przesypać solą na sicie i zostawić na co najmniej godzinę, następnie wypłukać z soli i soku i wysuszyć. Usmażyć na patelni w dużej ilości oliwy, tak, by zmiękły i zeszkliły się i nabrały złocistego koloru.
1/2 kg łodyg selera naciowego pokroić na plastry o grubości ok 1/2 cm. Na oleju przysmażyć ok 400 g pomidorów świeżych (latem) lub puszkę pomidorów bez skórki (zimą). Dodać 1 łyżkę koncentratu pomidorowego i plasterki selera naciowego (ja najpierw gotuję seler na parze i dodaję do pomidorow już ugotowany). Dodać trochę soli i pieprzu, 100 g zielonych oliwek, łyżkę orzeszków piniowych. Gotować ok 10-15 minut.
Dodać do pomidorów z selerem usmażone i odsączone z tłuszczu bakłażany, gotować jeszcze kilka minut na małym ogniu. Dodać kieliszek octu winnego dobrej jakości z 1 łyżką cukru, oraz łyżkę kaparów wypłukanych z soli. Wymieszać wszystko, zostawić aby przestygło.
Kaponatę podaje się ciepłą, nie gorącą. Do kaponaty podaję chleb, lub grzanki, przysmażone na oliwie.
- Odsłony: 2668
Copyright © Jedziemy na Sycylię!